Toptan Tela Bez Çanta | Nonwoven Çantalarda En Avantajlı Fiyat

Tela bez çantalar gerek maliyetiyle gerek satış fiyatıyla en uygun fiyatlı bez çanta türlerindendir. Genel itibariyle promosyon çanta olarak üretilen tela bez çantalar yakın zaman içerisinde marketlerde poşetlerin ücretli olmasının ardından plastik poşetlerin yerini almıştır. Yakın gelecek içerisinde tela bez çantaların piyasaya tamamen hakim olacağı ve plastik poşetlerin tamamen tedavülden kalkması bekleniyor. Bu beklentinin sebebi, dünyada kimi ülkelerde plastik poşetlerin ülke içerisinde kullanımının tamamen yasaklanmış olmasıdır. Muasır devletlerden değil, gelir bakımından dünyanın çok gerisindeki ülkelerden örnek verelim. Örneğin, Sahra Altı Afrika’dan… Kongo Cumhuriyeti’nde 2011 yılında, Gabon’da 2010 yılında, Gambiya’da 2015 yılında, Senegal’de 2015 yılında plastik poşetler tamamen yasaklandı. Bizde ise 2019 yılında plastik poşetler ücretli hale geldi. Bu durum kademeli bir kalkışın işaretçisidir.

Ekonomimizin içerisinde bulunduğu durum ve son 1 yıldır yaşadığımız pandemi süreci bu durumu biraz geciktirmiş olsa da yakın gelecekte plastik poşetlere veda edeceğimiz aşikar görünüyor. Peki bu poşetlerin yerini ne alacak?

Bahsi geçen Afrikalı ülkelerde plastik poşetleri ikame eden poşetler elyaf poşetler olmuştur. Türkiye’de ise şu anda tela nonwoven poşetler yerini alacak gibi görünüyor. Özellikle online alışveriş yapılan doğal/organik ürün pazarları ve bu ürünlerin satıldığı dükkanlar tela bez çantalara rağbet etmekteler.

Akgül Toptan Çanta,bu ihtiyaca hızlı ve kaliteli çözümler üretiyor. Önce tela bez çantanın ne olduğuna bir göz atalım, ardından size nasıl yardımcı olduğumuza değinelim.

Tela Bez Çanta Nedir?

Tela bez çantanın iki farklı türü bulunmaktadır. Birincisi nonwoven tela bez çantalar, diğeri ise elyaf poşetlerdir.

Nonwoven Tela Bez Çanta Nedir?

Nonwoven kelime anlamı itibariyle “dokumasız” anlamına gelmektedir. Bu tür kumaşlarda dokunma tekniği uygulanmamaktadır. Wikipedia’da “Dokusuz kumaşlar, farklı uzunluklardaki elyafların kimyasal, mekanik veya ısı yoluyla bir araya getirilmesiyle üretilen kumaş benzeri materyallerdir. Dokusuz kumaş terimi klasik tekstil endüstrisinde dokuma veya örme olmayan keçe ve benzeri kumaşları ifade eder. Bu kumaşlar klasik kumaşlarla karşılaştırıldığında mukavemet yönünden zayıf olmakla birlikte çok düşük gramajlarda yüksek makine verimleri ile üretilebildikleri için önemli maliyet avantajları sağlamaktadır. Medikal, geotekstil, hijyen, ayakkabı, mobilya, tekstil, promosyon, gibi alanlarda kullanılmaktadır.” şeklinde ifade edilmektedir.

Yine aynı kaynakta ifade edildiği gibi nonwoven yani dokumasız kumaşlar fiyat avantajı sayesinde ve makine marifetiyle üretildikleri için poşetlerin yerini almaktadır. Akgül Toptan Çanta olarak ürettiğimiz bu nonwoven bez çantaların müdavimleri firmalarıdır. Özellikle baskı uygulamasının neredeyse üretim maliyetinde olduğu için ve yüksek müşteri döngüsü olan iş yerleri için uygun fiyatlarıyla tercih edilmektedir. Poşetten para isteyerek müşterisini üzmek istemeyen ve fakat poşetten para istemeyerek zabıtaların radarına girmek istemeyen pek çok iş yeri, kendi logolarıyla tela bez çanta üretimi istemekteler.

Tela nonwoven bez çantaları istenilen adet ve ebatlarda üretimimiz vardır.

Elyaf Poşet Nedir?

Elyaf poşetler yukarıda vurguladığımız Afrika ülkelerinde sıklıkla tercih edilen ürünlerdir. Uygulanışı nonwoven bez çantadan çok daha basit ancak bundan çok daha kalitesizdir. Şekli plastik poşete çok benzer. Ancak elyaf kumaşının sadece dikilmesiyle elde edilirler. Bu poşetler, tekstil sektörünün çok gelişmediği ülkelerde daha çok tercih edilir. Nonwoven bez çantalara göre doğaya karışma süreleri çok çok daha kısadır. Aynı şekilde çok daha dayanıksız ve çok daha ucuzdur. Ayrıca logo uygulaması yapılması bu poşetlerin daha da zayıflamasına sebep olacağından logo uygulaması yapılması tavsiye edilmez.

Tela Bez Çanta Üreticileri

Tela bez çanta üretimini genel itibariyle çanta üretimi yapan hemen her firmada güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Tela bez çantanın kötüsü değil pahalısı vardır. Müşteri sirkülasyonunun fazla olduğu iş yerlerinde sıklıkla tercih edilir. Bu iş yerlerinin pek çoğu zeytin, bahçe meyveleri, kurutulmuş meyveler veya kuru yemiş, süt ürünleri ve bal üreticileri tarafından tercih edilir. Bunun temel sebebi ise bu tip iş yerlerinin müşterilerine vurguladığı kimlikleridir. “Biz organik ürün yetiştiriyoruz” diyen bu iş yerleri aynı zamanda müşterisine “sizin sağlığınızı düşünüyoruz” ve “doğayı önemsiyoruz” mesajları da verirler. Bu mesajların hepsini beraber verirken plastik poşet kullanmaları ise mesajla icraat arasında bir tezata sebep olmaktadır.

toptancanta

Nonwoven bez çantalar tamamen sentetik ama aynı zamanda doğada yok olma süreleri çok kısa olması sebebiyle tam olarak bu firmaların mesajlarıyla paralel bir görünüm verirler. “Biz doğayı önemsiyoruz” diyen her firmanın mutlaka nonwoven bez çanta siparişi vermesi tavsiyemizdir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi dokumasız bez çantanın kötüsü değil, pahalısı vardır. Firmanız için en ucuz tela bez çanta fiyat teklifini almak için bizimle hemen iletişime geçin. Firma logonuzun uygulanması, ek maliyet oluşturmayacağı gibi, uzun süreli anlaşmalarımızda iskonto seçeneklerimiz de bulunmaktadır.

En iyi fiyat seçeneklerini duymak için İletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

One thought on “Toptan Tela Bez Çanta | Nonwoven Çantalarda En Avantajlı Fiyat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir